/Ochrona lakieru – Jak skutecznie zabezpieczyć lakier samochodowy?
ferrari-458-spider-g2b2f2d88c_1280

Ochrona lakieru – Jak skutecznie zabezpieczyć lakier samochodowy?

Piękny, błyszczący lakier to ozdoba każdego samochodu. Nowe auto ze zniszczonym, porysowanym, matowym lakierem nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Jak utrzymać dobry stan lakieru przez lata i zapewnić jego blask? Na którą metodę więc zabezpieczenia lakieru samochodowego warto byłoby się zdecydować?

Powłoka kwarcowa i ceramiczna

Powłoka kwarcowa jest tańszą opcją zabezpieczenia lakieru samochodowego w porównaniu do powłoki ceramicznej. Jest zdecydowanie trwalsza i lepsza od wosku, ale nie ma co porównywać jej z powłoką ceramiczną, która jest produktem o wiele lepszych właściwościach. Zarówno powłoka kwarcowa jak i powłoka ceramiczna wiąże się z lakierem i tworzy skuteczną warstwę chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi. Po aplikacji powłoki kwarcowej oraz powłoki ceramicznej lakier uzyskuje wysoki połysk. Powłoki te charakteryzuje również nadawanie szklistości lakieru samochodowego. Dla porównania powłoka kwarcowa utrzymuje się około dwóch lat, natomiast powłoka ceramiczna przy odpowiedniej pielęgnacji jest w stanie utrzymać się nawet do siedmiu lat.

Folia ochronna PPF

Najlepszą formą zabezpieczania lakieru samochodowego przed czynnikami zewnętrznymi jest aplikacja foli ochronnej PPF. Taka folia może mieć grubość nawet 200 mikronów. Folia ta posiada właściwości hydrofobowe i chroni auto przed szkodliwym działaniem promieni UV. Bardzo dużą zaletą takiej folii jest to, że jest w stanie zregenerować się pod wpływem ciepła. Oprócz zalet dotyczących ochrony pojazdu folia ochronna PPF wpływa również na efekt wizualny samochodu – nadaje głębię lakierowi. Producenci takich folii przewidują nawet do 15 lat gwarancji produktu. W przypadku odpowiedniej pielęgnacji auta taka folia może chronić samochód nawet dożywotnio.

Ochrona lakieru – powierz swój samochód profesjonalistom

Aby dowiedzieć się więcej na temat ochrony lakieru warto skontaktować się ze specjalistami od aplikacji powłoki ceramicznej, kwarcowej oraz folii ochronnej PPF Promomoto.pl.