/Dziecko na rolkowisku – co może, a czego nie?

Dziecko na rolkowisku – co może, a czego nie?

Zdaniem niektórych jazda na rolkach na specjalnie przygotowanych torach jest przyjemniejsza niż jazda na zewnątrz. W końcu tory są starannie wykonane, czyszczone i konserwowane, aby cieszyć ich użytkowników najlepszą nawierzchnią do jazdy na rolkach. Personel obsługujący takie tory ciężko pracuje, aby wszyscy byli bezpieczni – a szczególnie najmłodsi uczestnicy torów . Oto kilka zasad jazdy na rolkach, aby każdy maluch (i nie tylko) mógł założyć ulubiony sprzęt i dobrze się bawić w bezpieczny sposób!

Dziecko na rolkach – o czym pamiętać?

Patrz gdzie jedziesz! Jeśli Twój maluch ma najlepsze rolki dla dzieci na swoich nogach i jest już wyśmienitym rolkarzem i tak musi nauczyć się zwracać uwagę na wolniejszych rolkarzy, innych, którzy upadli, i nagłe przeszkody lub wycieki. Zasady jazdy na rolkach powinny być sumiennie przestrzegane przez każdego rolkarza bez względu na wiek. Każdy maluch na rolkowisku musi postępować zgodnie z zasadami. Każde rolkowisko będzie miało określone kierunki, zgodnie z którymi mają jeździć jego użytkownicy oraz inne reguły specyficzne dla tego miejsce. Jeśli kupujesz dziecko rolki dla dzieci upewnij się, że wie iż musi zawsze postępować zgodnie z tymi wskazówkami, a jeśli nie jest pewne, co ma zrobić, niech zapyta!

Po zakup rolek zapraszamy na https://freeskate.pl/k/rolki/rolki-dla-dzieci/.

Ubierz dziecko na rolki – odpowiednio!

Oczywiście przede wszystkim upewnij się, że rolki pasują dziecku prawidłowo i są bezpiecznie zapięte. Do nich zawsze należy nosić grube skarpety, aby chronić stopy, i nie zakładać spodni, które ciągną po podłodze, ponieważ mogą zostać wciągnięte w koła. Kiedy wszyscy przestrzegają zasad, każdy może spędzić miło czas na rolkach!