/Dlaczego warto, jest nosić soczewki?

Dlaczego warto, jest nosić soczewki?

Uprawiając sport, bardzo ważne jest, żeby cały czas uważać na to, żeby nic nam się nie stało. Jest zwłaszcza ważne wtedy, gdy uprawiamy sporty ekstremalne, w których bardzo często musimy zwracać uwagę na otaczające nas rzeczy. Niestety bardzo ciężko jest uprawiać takie sporty, jak np. downhill mając okulary na sobie. Dlatego wiele osób decyduje się na to, żeby przerzucić się jednak na soczewki kontaktowe. Nie tylko okulary są bardzo często niepraktyczne, ale także możemy je bardzo łatwo zniszczyć, co często wiąże się ze sporymi kosztami. Nie musimy jednak nosić soczewek na co dzień. Jeśli uprawiamy sporty, to możemy używać soczewek po prostu wtedy, gdy akurat idziemy jeździć na rowerze, albo uprawiać parkour. Jeśli jednak nie lubimy soczewek, to nie musimy ich nosić w cały czas, a jedynie w domu. Stosując się do takiego podejścia, będziemy mieli mniejszą szansę na to, że naszym okularom coś się stanie. Nawet posiadając okulary sportowe, możemy czuć dyskomfort korzystając z nich, jednak gdy przyzwyczaimy się tylko do noszenia soczewek, to nie będziemy nawet zwracać uwagi na to, że mamy je założone. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na to, żeby pomimo noszenia okularów na co dzień, wybierać soczewki w sytuacjach, gdy jednak decydujemy się na jakiegoś rodzaju sport.

Dlaczego soczewki są polecane do sportów?

Po pierwsze warto, jest zaznaczyć, że soczewki pozwalają nam na szersze pole widzenia, co jest bardzo pomocne w sytuacjach, gdy szybko musimy gdzieś zareagować. Poza tym, soczewki nie powodują odblasków, które mogą okazać się bardzo problematyczne np. podczas jazdy na nartach. Warto jest jeszcze nadmienić, że gdy nosisz soczewki kontaktowe, to nie będziesz mieć problemu z tym, żeby założyć kask i innego rodzaju sprzęty, których używa się na co dzień w sportach.

Jakie soczewki kontaktowe powinniśmy kupić?

Nie ma tutaj konkretnej reguły. Soczewki kontaktowe dzielą się na kilka rodzajów, jednak musimy sami je przetestować i zobaczyć, które najbardziej nam odpowiadają. Do wyboru mamy np. soczewki hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe. Jedni klienci preferują pierwsze, jednak nie wszyscy są takiego zdania.