/Dla kogo najlepszy jest trening EMS?

Dla kogo najlepszy jest trening EMS?

Trening fizyczny jest dobry dla każdego, jednakże samodzielne wyznaczanie sobie czasu i częstotliwości ćwiczeń może być odrobinę ryzykowne, szczególnie jeśli borykamy się ze schorzeniami, które nie są jedynie okresowe, a pozostaną z nami raczej na zawsze. Dobrze jest zgłosić się po pomoc do trenera personalnego, który po przeprowadzeniu wywiadu będzie w stanie zaproponować nam najbardziej skuteczny program specjalnie dla nas. Po takim wywiadzie będzie też w stanie ocenić, czy siłownia EMS jest dla nas, czy też powinniśmy jej unikać.

Skutki uboczne treningów EMS

Według przeprowadzonych do tej pory badań nie musimy bać się korzystać z elektrostymulacji, ponieważ jest ona bezpieczną drogą do szybszego osiągnięcia celu, jakim zazwyczaj jest zbudowanie mięśni i redukcja tkanki tłuszczowej. Jest to rodzaj treningu, z którego mogą korzystać zarówno profesjonaliści, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze sportem. Warto jednak pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania, których w żadnym wypadku nie wolno bagatelizować. Mimo że elektrostymulacja jest określona jako bezpieczna, to nie powinny z niej korzystać kobiety w ciąży ze względu na brak badań dotyczących reakcji płodu na wysyłane impulsy elektryczne. Z siłowni tego typu nie powinny korzystać też osoby, które posiadają rozrusznik w sercu bądź chorują na cukrzycę, padaczkę, nadciśnienie tętnicze lub miażdżycę.

Siłownia EMS i jej efekty

W rezultacie korzystania z elektrostymulacji bardzo szybko osiągniemy cel, który sobie założyliśmy. Dzięki całościowej poprawie wydolności organizmu już po około miesiącu treningów przekonamy się, że nasza kondycja jest dużo lepsza. Stracimy też nadprogramowe kilogramy, a nasze mięśnie zaczną wyglądać tak, jak tego sobie życzymy.

Więcej porad znajdziesz na: https://www.studiosynergy.pl/